Evinizin havasını değiştirecek pratik çözümler

Şehir hayatı dışarıda geçirdiğimiz zamanı uzatırken evlerimizin gittikçe daha küçük alanlara dönüşmesine neden oldu. Dolayısıyla artık evimizin içine büyük şaşalı eşyalar, ileride kullanmayı düşündüğümüz model model halıları saklayacak dolaplar, misafir için ayrı kendimiz için ayrı düşündüğümüz masalar koyamıyoruz. Tam tersine her şeyin küçüğü, pratiği ve akıllısı makbul. Bu nedenle de artık mobilya ya da ev eşyası dediğimizde bu üç özelliği çılgınca arıyoruz. Neyse ki üreticiler de bunun farkında da modern şehir yaşamına uygun küçük evlerimiz için dahiyane fikirlerle karşımıza geliyorlar. Hemen aşağıda ufkunuzu ve evinizi genişletecek birkaç örnekle karşınızdayız!

Akıllı sehpa mı olur!

Keşke size çay da demleyebilse! Ancak inanın bu akıllı sehpalar bir onu yapamıyor. O da şimdilik. Belki ileride üzerine eklenecek bir mekanizmayla onu da gerçekleştirebilirler. Ancak şu an o küçük salonununuz için yerden büyük tasarruf ettirdikleri kesin.

Mesela akıllı sehpa kapalı halindeyken oldukça küçük bir alan kaplıyor. İçi dolu fıçıcık bu sehpanın mekanizmasını açtığınızda ise bazen çok daha büyük bir sehpaya bazen ise tam ihtiyacınız olan bir masaya dönüşüyor. Böylece salonunuza büyük ve yer kaplayan bir masa koymak zorunda kalmıyorsunuz. Akıllı sehpanızı tek bir hareketle misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir masaya dönüştürebiliyorsunuz. İlla misafire gerek yok tabii. Televizyon karşısında yaşayan ve masayı hiç ama hiç kullanmayanlar için de akıllı sehpalar bulunmaz nimet. Yemeğinizi alın, koltuğunuzdan kalkmadan akşam yemeğinizi yiyin. Çayınızı içerken ise masanız yeniden bir sehpaya dönüşsün. Dünyanın en iyi Transformers’ı değil mi?

Hayat kurtaran mutfak masaları

Küçük evlerin en büyük kurtarıcılarından biri de kesinlikle mini mutfak masası. Ev küçük ve hayat da son derece hızlıyken hemen mutfakta ağzınıza bir şeyler atıp, kolayca toplayıp yola çıkmak varken kimin kocaman bir yemek masasına ihtiyacı var ki! Mutfağınızın minicik bir köşesine bile kondurabileceğiniz doğru masayla sabah kahvaltılarını kolay ve pratik bir şekilde edip, üzerine bir bardak keyif kahvesi bile içebilirsiniz. Daha da ileriye götürüp iki kişilik şık bir akşam yemeğini bile bu masada halledebilirsiniz. Evinizin salonu sadece yayılmak, televizyon izlemek ve kitap okumak için ayrılabilir. Mutfak masasını bir düşünün. Kendinizi sıkıştırmak yerine daha akıllı ve pratik çözümlerle hayatınızı ve alanınızı genişletin. Gerçekten pişman olmayacaksınız.

Kaç tane daha halınız olabilir ki!

Halı kültürümüzün vazgeçilmezi. Bu nedenle şekilleri değişse de yüzyıllardır evlerimizin en değerlileri arasında yer alıyor. Evi gösteren de halı üstelik. Bu gerçeği de kesinlikle hepimiz kabul ediyoruz. Ancak şunu da kabul etmeliyiz ki, daha kaç tane daha halımız olabilir ki! Eskiden evlerimiz genişti ve buna uygun depolama alanları bulunuyordu. Halılarımızı rulo haline getirip evin çeşitli yerlerine sıkıştırabiliyorduk. Ancak şimdilerde bu pek mümkün değil. Halıları sıkıştıracağımız yerlerde bambaşka eşyalarımız duruyor.

Fakat sakın endişelenmeyin çünkü karşımızda sorunu tamamen kökünden kazıyan harika bir buluş var: Halı örtüsü! Halınızı madem değiştiremiyorsunuz ya da yeni bir halıyı daha koyacak yeriniz kalmadı o halde şık bir halı örtüsü bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilir. Kolay pratik ve ucuz bir şekilde halı probleminizi çözebilirsiniz.

Üstelik halı örtüsü modelleri o kadar çeşitli ve renkli ki dilerseniz ayda birkaç kez evinizin tüm havasını değiştirebilirsiniz. Çünkü halı örtüleri kumaşlarının kalitesi gereği serdiğinizde adeta gerçek bir halıya basıyormuşsunuz hissinizi size geçiriyor. Geriye sadece evinizi halınıza göre düzenlemek kalıyor.

Paylaş

Dekorasyon

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.