Bahçede güneşle dans

Bu ay güneşli bir günde kendimizi Bayramoğlu’nda yaşayan Özden ve İlkay Baylam’ın yeşil ve geniş bahçesinde bulduk.
bahcede-gunesle-dans2YAPIM: BESRAY KÖKER • FOTOĞRAFLAR: ERSEN ÇÖREKÇİ

İş odaklı yaşam ve kalabalıktan uzaklaşma isteği kimi zaman bizi şehir dışında yaşama lüksüne sürüklüyor. Bu lüksü gönüllü kabul eden doğa aşığı Baylam çiftini Bayramoğlu’nda oturmaya iten birçok sebep olmuş. Bu ev sayesinde çok sevdikleri köpekleri Kuçu’nun artık kocaman bir bahçesi var ve Anadolu Sağlık Grubu’nda görevli İlkay Baylam, işyerine 7 dakikada varabiliyor. Çiftin bahçesi için yaz ve kış rahatça kullanabilecekleri akasya ağacından yuvarlak masa ve ferforje sandalyeleri Mudo Bahçe’den seçtik. Acart Yeşil Dünya’dan seçtiğimiz bitkiler ise kış bahçesinin önünü hareketlendirmeye yetti.

bahcede-gunesle-dans3BİTKİ KÜMELERİ
Bahçeniz konuk olduğumuz bu bahçe gibi büyük ise, siz de bitki ve mobilyalarınız için birden çok grup oluşturmaya çalışın. Güneşin hareketine bağlı olarak uygun bir köşeye oturma grubu ve bir diğer köşesine de yemek grubunu yerleştirebilirsiniz. Tüm düzenleme ve bitki ekimi yapmadan önce bir peyzaj planı çıkartın. İki adet lavanta a 20, keklik kanadı a 22.

Güzel kokusuyla birçok ünlü şairin dizelerini süsleyen lavanta, yuvadaki huzur, mutluluk ve umut anlamına gelir. Sevgilisi için anlamlı bir hediye arayanlara…

bahcede-gunesle-dans4AŞKIN RENGİ PEMBE
6.5 yıllık evli olan Özden ve İlkay Baylam çifti için Sevgililer Günü’ne özel fuşya renginin hakimiyetinde bir masa dekoru yarattık. Sizler de kırmızıdan sıyrılarak aşkınızı neon pembe detaylarla renklendirebilirsiniz.

Cardiff yuvarlak masa a 1450, dört adet Belfast kolçaklı sandalye a 1180, iki adet Belita kırlent a 99, vazo/mumluk a 99.50, iki adet dal çiçek a 59, iki adet yapay dalya a 39, yedi adet ispirya a 87.50, beş adet çuha çiçeği a 7.50.

Masanız büyükse, ortasına yerleştireceğiniz vazo veya meyve çanağının masanın heybetine yaraşır oranlarda olmasına özen gösterin.

bahcede-gunesle-dans5GRAFİK USTASI
Yeni Zelandalı keteni, bahçelerde Afrika zambağı, ortanca, kana ve süs muzu ile hoş bir birliktelik sunar. Ayrıca lantana, aster, Bodrum papatyası gibi yuvarlak formlu çiçekli çalı türleri ile de görsel bir şölen yaratır.

İki adet alacalı Yeni Zelanda keteni a 250, dört adet bodur pitos a 44, katır tırnağı a 15.

Dev saksılara yerleştireceğiniz tropik bitkiler, ev girişlerine, bina girişlerindeki yüksek bahçeciklere ve havuz kenarlarına çok yakışır.

bahcede-gunesle-dans6TATLI SÜRPRİZLER
Amaçları ne olursa olsun, bir objenin kullanımı ile ilgili aklınıza farklı bir fikir geliyorsa, onu uygulayın. Örneğin biz, Mudo Bahçe’den seçtiğimiz kuş kafesinin tablasını mum ve bitkilerin sergilendiği dekoratif bir obje olarak kullandık. Dilerseniz siz de kahve tepsisi yapabilirsiniz. İki adet mavi çim a 20.

Masadaki görselliği zenginleştirmek için yüksek ve alçak objelerin arasında bir denge oluşturun.

bahcede-gunesle-dans7MUDO CONCEPT ÖNERİYOR
Tasarımınızda farklılık yaratmak istiyorsanız, bu ürünlerle kombinleyebilirsiniz.

1. Romeo yuvarlak masa: a 995, 2. Romeo Elegance kolçaklı sandalye: a 495,
3. Romeo servis masası: a 995, 4. Saksılı çiçek: a 69.50, 5. Wesley saksı: a 215,
6. Jacob salıncak: a 1250, 7. Miley kırlent: a 79.95, 8. Olivia oturma seti: a 3950.

BAHÇE BİLMECESİ
Bahçeniz için Acart Yeşil Dünya’dan bitki seçerken, tanıdık bir bitkiyle birlikte mutlaka hiç tanımadığınız ve büyümesini merakla bekleyeceğiniz bir bitki daha satın alın. Bakımını iyice öğrenin. Mevsimden mevsime yapraklarındaki renk geçişleri, çiçeklerinin tipi ve renkleri sizi şaşırtsın.

İki adet kurtbağrı a 15, fırça çalısı a 17.50, kamelya (Cam. Sas.) a 85, kamelya (Cam. Jap.) a 57.50, bodur zakkum a 12, zeytin ağacı a 50, kuş kafesi a 99.50.

Mobilyalar: Mudo Concept, Mudo Bahçe
Bitkiler: Acart Yeşil Dünya

TOPLAM MALİYET: 3.740

Önce-sonra
Bahçenizin ya da balkonunuzun birkaç fotoğrafını gönderin. Keyifli bir köşe hazırlayalım.

E-mail: evbahce@doganburda.com
Tel : 0212 410 32 09

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir